گفت و گو با «خبرگزاری فارس»

امنیت ایران اسلامی خدشه‌ناپذیر و غیرقابل مذاکره است

بهمن ۱۸, ۱۳۹۸

خروج از توافق هسته‌ای (برجام)، اعمال تحریم‌های یک‌جانبه و غیرقانونی برخلاف تمامی اصول شناخته‌شده بین‌المللی، افزایش حضور ناوها و نیروهای آمریکایی در خاورمیانه و خلیج‌فارس، ارسال هواپیمای جاسوسی به آسمان ایران و… همه نشان‌دهنده رفتارهای غیر مسئولانه، پرخطر و تحریک آمیز دولت آمریکا در قبال ایران است که متأسفانه توسط سازمان‌های بین‌المللی نادیده گرفته می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران

محمدحسین شیخ‌محمدی معاون سیاسی حزب ندای ایرانیان در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در خصوص سرنگون کردن پهباد جاسوسی آمریکا اظهار داشت: پاسخ قاطع ایران به پهپاد جاسوسی و متجاوز آمریکایی حاوی پیام‌هایی عمیق برای جنگ‌طلبان آتش‌افروز صهیونیستی، آمریکایی و عربی بود. این اقدام به هنگام و قابل‌تقدیر، نشان‌دهنده هوشیاری، دقت، سرعت عمل و توان بالای نیروهای نظامی و امنیتی ایران است.

معاون سیاسی حزب ندای ایرانیان ادامه داد: واکنش دفاعی ایران پیام روشنی بود که بگوید ما برای مقابله با تجاوز دشمن و حفظ امنیت ایران کوچک‌ترین قدمی کوتاه نخواهیم آمد. امیدوارم این پیام توسط کاخ سفید و برخی حکمرانان جنگ‌طلب منطقه که علاقه به آتش‌افروزی دارند به خوبی درک شده باشد.

وی خاطرنشان کرد: خروج از توافق هسته‌ای (برجام)، اعمال تحریم‌های یک‌جانبه و غیرقانونی برخلاف تمامی اصول شناخته‌شده بین‌المللی، افزایش حضور ناوها و نیروهای آمریکایی در خاورمیانه و خلیج‌فارس، ارسال هواپیمای جاسوسی به آسمان ایران و… همه نشان‌دهنده رفتارهای غیر مسئولانه، پرخطر و تحریک آمیز دولت آمریکا در قبال ایران است که متأسفانه توسط سازمان‌های بین‌المللی نادیده گرفته می‌شود.

شیخ‌محمدی تأکید کرد: راهبرد دفاعی ایران دفاع از استقلال و تمامیت ارضی و منافع ملی ملت ایران است و پاسخ هوشمندانه ایران نشان‌دهنده اقتدار و توان بازدارندگی بالای دفاعی کشور است. امنیت ایران اسلامی خدشه‌ناپذیر و غیرقابل مذاکره است.

وی در پایان افزود: سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به دلیل پاسخ محکم و مقتدرانه پدافند نیروی هوافضای سپاه شایسته دریافت نشان فتح می‌دانم.