گفت و گو با «خبرگزاری ایرنا»

مجلس یازدهم را از طریق “مجلس سایه” رصد می‌کنیم

اسفند ۳, ۱۳۹۸

امیدوارم با همبستگی و تلاش گسترده‌تر در مجلس یازدهم گام‌های خوبی برای اجرای عدالت اجتماعی، رفع دغدغه‌های اقتصادی و معیشتی مردم، تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی و کاهش فساد و بی‌عدالتی برداشته شود. این روزها مشکلات معیشتی گریبان گیر بخش مهمی از مردم جامعه است. انتظار می‌رود اصلاح قوانین و تقویت نظارت با هدف بهبود رونق کسب‌وکار و بهبود وضعیت معیشتی در صدر و اولویت برنامه‌های مجلس یازدهم قرار گیرد.

انتخابات مجلس شورای اسلامی

«محمدحسین شیخ‌محمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا برای نمایندگان منتخب مردم آرزوی موفقیت کرد و گفت: امیدوارم با همبستگی و تلاش گسترده‌تر در مجلس یازدهم گام‌های خوبی برای اجرای عدالت اجتماعی، رفع دغدغه‌های اقتصادی و معیشتی مردم، تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی و کاهش فساد و بی‌عدالتی برداشته شود.

وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) یازده توصیه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در افتتاح اولین دوره مجلس در سال ۵۹ داشتند که توصیه می‌کنم منتخبین مجلس مجدد به این پیام مراجعه کنند. «رسیدگی به حال مستضعفین و مستمندان کشور در رأس برنامه‌ها قرار گیرد، از هیچ قدرتی غیر از قدرت خداوند قادر نهراسید، و جز به مصالح کشور ‌به چیز دیگری فکر نکنید»، «مجلس و دولت‌ ‌هماهنگ شوند تا بر مشکلات کشور فائق آیند»، «طرح‌ها و پیشنهادهایی که مربوط به عمران و رفاه حال ملت خصوصاً مستضعفین‌ ‌است، انقلابی و با سرعت تصویب کنید» از مهم‌ترین توصیه‌های ایشان به منتخبان مجلس شورای اسلامی است.

این فعال اصلاح‌طلب درباره اولویت‌های مجلس شورای اسلامی گفت: این روزها مشکلات معیشتی گریبان گیر بخش مهمی از مردم جامعه است. انتظار می‌رود اصلاح قوانین و تقویت نظارت با هدف بهبود رونق کسب‌وکار و بهبود وضعیت معیشتی در صدر و اولویت برنامه‌های مجلس یازدهم قرار گیرد.

شیخ‌محمدی تأکید کرد: پایان انتخابات را باید پایان رقابت‌ جریان های سیاسی و آغاز همکاری متقابل برای حل مشکلات مردم قرار دهیم.

معاون سیاسی حزب ندا خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با همراهی کارشناسان و متخصصان حزب ندای ایرانیان، نامزدهای اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی  و جامعه دانشگاهی در قالب «مجلس در سایه» فعالیت‌های مجلس یازدهم را رصد کنیم و طرح‌ها، برنامه‌ها و نقدهای خود را با هدف ارتقای کارآمدی مجلس شورای اسلامی در اختیار فراکسیون‌های مجلس یازدهم قرار دهیم.
 این فعال اصلاح طلب تصریح کرد: به عنوان مجموعه‌ای که دغدغه ایران را دارد نمی‌توانیم در برابر مسائل کشور بی‌تفاوت باشیم.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۲ اسفندماه در سراسر کشور برگزار و در ساعت ۲۳ به پایان رسید. مردم ایران برای انتخاب ۲۹۰ نماینده خود در مجلس شورای اسلامی به پای صندوق‌های رای رفتند و با میانگین مشارکتی قابل قبول، چون همیشه سخن نظرشان در جهت دخالت در سرنوشت خود را، از طریق صندوق رای اعلام کردند.